Eryaman Playstation Cafe olarak açıldık. Ankaranın gözde semtlerinden eryaman cafe ve alışveriş merkezleriyle meşhur guzide bir mahalledir. Etimesgut’a bağlı bu mahalle kendi içinde de etaplara ayrılmaktadır. Yaşam standartlarının yüksek olduğu bu semtte memur, bürokrat ve bir çok ünlü iş adamıda ikame etmektedir.

Eryaman Playstation Cafe – Eryaman Playstation Salonu

Burada kurulan kafemiz 2020 senesine yeni bir soluk getirmek adına açılmış olup bu guzide semt insanlarını yeni bir heycana ortak etmek için 15 makinalı bir oyun salonu olarak açılmıştır. Burada bulunan bir çok avm ve cafelerinde desteği ile kısa sürede kendi reklam ağını oluşturmuş olan cafemiz aynı zamanda Playstation Kiralama hizmetide vermektedir.

Eryaman Playstation Salonu – Eryaman Cafe

Eryaman hakkında kısa bilgiler verecek olursak yazımıza şöyle devam edebiliriz.

Ankara Eryaman hakkında bilgi mi arıyorsunuz? Eryaman Göksu Parkı gibi güzellikler ve semtin şehir dokusunu mu merak ediyorsunuz? Eryaman’daki alışveriş merkezleri hangileri ve Eryaman’da gezilecek yerler listesi...

Ankara Eryaman Hakkında Bilgi

Başkent Ankara’nın Etimesgut ilçesinde bulunan Eryaman ilçesi hakkında bilgiler şöyle:

Altay, Göksu, Güzelkent, Şehit Osman Avcı, Şeyh Şamil, Şeker, Tunahan, Yavuz Selim ve semt ile aynı ismi taşıyan Eryaman mahallelerinden oluşmaktadır. Semtin nüfusu 172.603’tür. 2007 yılında ise 121.711 nüfusa sahip olan semtin popüler ve revaçta olduğunu bu rakamlardan da anlayabiliriz.

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Eryaman’a Ulaşım Nasıldır? – Eryaman Playstation Cafe

Ankara Esenboğa Havalimanı ile arasında 49,2 km olan Eryaman’a normal trafik durumunda özel araç ile yaklaşık 40 dakikada varılabiliyor. Toplu taşıma kullanılması durumunda ilk olarak havalimanından Kızılay’a ulaşılması, ardından M1 Kızılay – Batıkent metrosuna binilmesi ve sonrasında M3 Batıkent – Sincan metrosuna aktarma yapılması gerekiyor. Özel araca kıyasla bu şekilde ulaşım oldukça uzun sürecektir elbette.

Eryaman’ın Tarihi

Semtin ismi daha önceleri Eryaman Mahallesi’nde bulunan eski bir köy olan Eryaman Köyü’nden gelmektedir. Köyün arazisine 80’li yılların sonuna doğru bir yerleşim projesi başlatılmış, 90’lı yıllarda ise Turgut Özal ve TOKİ desteği ile bu plana devam edilmiştir.

Eryaman Hakkında Bilgiler – Eryaman Oyun Salonu

Semt genellikle yüksek katlı binalardan oluşuyor ve kiralar diğer Ankara semtlerine nazaran daha uygun. Kiralar uygun olmasının yanı sıra evler genellikle yeni ve siteler halinde kümeleşmiş vaziyette bulunuyor. Bu özelliğinden dolayı memurlar ve öğrenciler (özellikle Hacettepe, Bilkent ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi öğrencileri) tarafından tercih ediliyor.

Birçok spor merkezi ve yeşil alana ev sahipliği yapan semt, sakinleri tarafından Ankara’nın diğer semtlerine kıyasla geniş, yeşil ve ferah olarak tanımlanıyor.

Bütün bunların yanında Eryaman, şehir merkezine oldukça uzak mesafededir. Merkeze otobüsle yaklaşık 20 – 25 dakikalık mesafede olmasına rağmen toplu taşıma kullanıldığında bu süre yaklaşık 35 – 40 dakikaya çıkmakta. Fakat son yıllarda gelen metro hattı ile ulaşım bir nebze kolaylaşmış.

Eryaman’da Gezilecek Yerler Nereler? – Eryaman Cafe Oyun Salonu

Eryaman denildiğinde akla ilk gelen yerlerden birisi şüphesiz ki Eryaman Göksu Parkı. Ankara il sınırlarındaki en büyük parklarından biri olan yer eski “Susuz Göl” adı verilen yer üzerine kuruludur. Yöre ve Ankara halkının iyi vakit geçirebilmesi için yeşil alanlar, restoran, kafe ve piknik alanının yanı sıra ziyaretçilerin kullanması için 473 barbekü mevcut. Parkın içindeki devasa gölde balık tutabilmek için alanlar da bulunuyor.

Eryaman Playstation Cafe – Eryaman Oyun Salonu – Eryaman Playstation Kiralama

Semt ayrıca Harikalar Diyarı’na oldukça yakın bir konumda. Yaklaşık 1 milyon 300 bin metrekarelik bir mekan üzerine kurulu olan park bu yüzölçümü ile Avrupa’nın en büyük parklarından biridir. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin yaptırdığı bu parkta go-kart, mini golf ve kaykay gibi çeşitli aktiviteler yapılabilmektedir.

Eryaman’da Bulunan Alışveriş Merkezleri Nelerdir?

Eryaman’da bulunan bazı alışveriş merkezleri Optimum Outlet merkezi, Dolphin Avm, KC Göksu Avm, Gimsa, Okyanus Avm, Metromall Avm’dir.

Metromall Avm Ankara’nın en büyük alışveriş merkezi olmasının yanı sıra Türkiye’nin de en büyük 5. alışveriş merkezidir. Üstü açılabilir de olan bu mekan 200’ü aşkın mağazası ile ziyaretçilerinin ilgisini çekmekte.

Eryaman Oto Kiralama firması Ankara’da 24 saat hizmet vermektedir.

Hemen Puan Ver! Bize Destek Ol 🙂
[Puanlama: 13 Tamamı: 5]